Praktyki zawodowe

Począwszy od drugiego roku nauki studenci uczestniczą w praktykach zawodowych. Obowiązkowe praktyki skutkują znakomitym przygotowaniem absolwentów do podjęcia zatrudnienia na wymagającym profesjonalizmu rynku pracy. Praktyki organizowane są przez wspierające studentów i uczniów Biuro Praktyk i Karier. W celu przygotowania do zawodu studenci i uczniowie uczestniczą m.in. w produkcjach filmowych, przy realizacji seriali telewizyjnych, w teatrach, podczas realizacji reklam, teledysków oraz sesji fotograficznych.

Dotychczas współpracowaliśmy między innymi z Teatrem Roma przy realizacji spektakli „Koty”, „Taniec Wampirów”, „Upiór w Operze”, „Deszczowa Piosenka”, „Alladyn Jr”, „Ale Musicale” oraz „Mały Książe”, Teatrami Rampa, Bajka oraz z Teatrem Witkacego w Zakopanem. Uczelnia wspierała również realizację baletowego przeboju „Kopciuszek” oraz widowiska „Trojan” w Operze Narodowej w Warszawie. Nasi studenci zajęli się również charakteryzacją w  Teatrze CoMeta przy spektaklu „Meeting“ oraz pomocą charakteryzatorską przy legendarnym spektaklu “Kolęda-Nocka. 30 lat później”. W ostatnim czasie Nasze studentki pracowały przy spektaklu „Klatka Wariatek” w Teatrze Komedia.

Wykonywaliśmy charakteryzacje do spektaklu „Taksówka” w Pruderii, oraz współtworzyliśmy scenografię i animację do reklamy realizowanej przez Filmotwórnię. Współpracowaliśmy przy produkcjach Teatru TV w spektaklach „Śmierć Rotmistrza Pileckiego” w reżyserii Ryszarda Bugajskiego oraz „Kontrym” w reżyserii Marcina Fiszera.

Nasze studentki mogły wykazać swoje umiejętności również przy realizacji filmu “Mała dziewczynka z AK” oraz „Sierpniowe Niebo 63 dni chwały” w reżyserii Ireneusza Dobrowolskiego, przy „44 Epitafiach Katyńskich” autorstwa Macieja Dancewicza, przy filmie „Tak bardzo Cię kocham” w reżyserii Jarosława Michalczyka, filmie w reż. Natalii Korynckiej-Gruz „Warsaw by Night” oraz średniometrażowym fabularnym dramacie historycznym „DZIK” w reżyserii Łukasza Chojeckiego.


Studenci mieli możliwość prezentacji prac dyplomowych w Centrum Sztuki Współczesnej, Zachęcie. W Muzeum Etnograficznym w Warszawie podczas wydarzenia „Nocy Muzeów” oraz w Zamku Królewskim w Warszawie podczas akcji „Zamkowe inspiracje − kostium nie tylko historyczny” zorganizowanej w ramach „Nocy Muzeów” . Nasze studentki aktywnie biorą udział w akcjach i działaniach artystycznych Pawła Althamera, między innymi „Park rzeźby na Bródnie” oraz innych przedsięwzięciach artystycznych na terenie całej Warszawy takich jak „Duchy Starówki”,„Gry Miejskie”, „Noc Warsa i Sawy”, „Obudź Warszawę”, „Festiwalu Przemiany” ,„Powiśleniach” , „Reducie” w Łazienkach Królewskich, festiwalu ulicznym „Dziady na Tarczyńskiej”.

Podjęliśmy stałą współpracę z producentami programów telewizyjnych TVN „Szymon Majewski Show” oraz „Kuba Wojewódzki”. Nasi studenci odbywali również praktyki na planach takich programach jak Hot or Not 4/ VIVA Polska, Top Model czy Project Runway/ TVN.

Oprócz telewizji, teatru i kina nasi studenci odbywają również praktyki podczas pokazów mody  Fatum Art ProjektGali Kobieta Roku Glamour, oraz podczas otwarcia STADIONU NARODOWEGO w Warszawie. W ostatnim czasie mieli też okazję zaprezentować swoje umiejętności podczas polskiej premiery filmu „Hobbit” .

Wspieramy wszelkiego typu kampanie społeczne poruszające istotne, ważne i często trudne tematy. Nasi studenci współpracowali z twórcami takich kampanii reklamowych  jak “Nie kupuj żywych karpi” oraz „Szlachetna Paczka”. Podczas tych spotkań mieli okazję pracować m.in. z Małgorzatą Kożuchowską, Diablo Włodarczykiem, Barbarą Kurdej- Szatan, Julią Kamińską czy najmłodszymi aktorami serialu TVP „Rodzinka.pl”.

WSA chętnie wspiera wszelkie działania studenckie oraz międzyuczelniane.  Drugi raz z rzędu  uczestniczyliśmy w  Wyborach Miss AWF. Nasze studentki odbyły także praktyki przy cyklu spektakli pt. „Szkice z Dostojewskiego” w reżyserii Pani Mai Komorowskiej, w ramach przedstawienia dyplomowego przygotowanego przez aktorki i aktorów Akademii Teatralnej Collegium Nobillium, pod opieką asystentki reżysera, Pani Małgorzaty Lipmann.

Współpracujemy także z Liceami, gdzie prowadzimy warsztaty oraz pokazy charakteryzatorskie, a także uczestniczymy w festiwalach kulturalnych: m.in. Festiwal UFO w LO Batorego, Festiwal Flak w LO Cervantesa, Festiwal Teatralny w LO Kochanowskiego, FilmFest w LO Słowackiego czy Dni Designu w Zespole Państwowych Szkół Plastycznych w Warszawie.

Interesuje nas wszystko co kojarzy się z ozdabianiem ciała dlatego co roku zapraszani jesteśmy do udziału w BODY ART CONVENTION gdzie na scenie studenci prezentują swoje prace w dziedzinie body painting.

Podczas nauki w Naszej uczelni sporo się dzieje… starając się aby nasi studenci mieli możliwość szerszego zaprezentowania swojej twórczości wraz z Wzorcownią zorganizowaliśmy  Wzorcownia Culture- Fashion Mix konkurs dla studentów WSA którego finał mogliśmy podziwiać w centrum Warszawy.

Nasi studenci uczestniczyli także w Fashion Culture– międzynarodowym projekcie powstałym z inicjatywy Katarzyny Kwiatkowskiej -Działak, którego ideą jest promowanie młodych, dobrze zapowiadających się projektantów mody z Polski i z Wielkiej Brytanii. Podczas pokazów zaprezentowano prace studentów Wyższej Szkoły Artystycznej, Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Krakowskich Szkół Artystycznych, Międzynarodowej Szkoły Ubioru i Kostiumografii w Warszawie a także College London Fashion, Central Saint Martins College of Art and Design w Londynie.

Swoimi osiągnięciami mogą pochwalić się również nasi graficy, którzy ostatnio pracowali pod opieką artystyczną i producencką Jacka Taszakowskiego z Filmotwórni, tworząc video rejestrację i zwiastun spektaklu pt. „Sprzedawcy Gumek” w Teatrze Imka oraz prezentując swoje umiejętności przy tworzeniu projektu „Farras”

Cennym doświadczeniem była również praca nad filmem dokumentalnym o Stelli Czajkowskiej wyprodukowanym przez  Grupę Filmową Rekontrplan oraz  współpraca z Justyną Steczkowską i grupą Mimofoni (Paweł i Marcin Steczkowscy).

Graficy praktykowali rownież na planie filmu “Mezalia” w reżyserii Jacka Taszakowskiego, współpracowali przy realizacji makiet scenograficznych do wystawy Pawła Althamera. Studenci WSA odbywali praktyki w studio Next Media, gdzie pod opieką producenta Piotra Jechanowskiego (interesariusz zewnętrzny WSA) realizowali zadania związane z projektem autorskim Robert Manowskiego Kosmogonia. Studenci na planie filmu animowanego mogli obserwować specyfikę pracy w technice polklatkowej (przy realizacji demo-teasera współpracują: Jacek Taszakowski, Krystyna Basak, Sylwester Michalski – NextMedia, Agnieszka Welik, Leszek i Maciek Jasiński – NextMedia, Michał Kacprzycki – Perman, Lech Puchalski).

Od lat szkoły współpracują z wieloma teatrami, stacjami telewizyjnymi, agencjami produkcyjnymi i reklamowymi oraz studiami fotograficznymi. Z tych źródeł dowiadujemy się o sukcesach naszych studentów i absolwentów. Doskonałe opinie pracodawców o naszych absolwentach są dla nas niezwykle cenne. Są oni uznawani za profesjonalistów i specjalistów w dziedzinie charakteryzacji, grafiki multimedialnej, wizażu, stylizacji oraz projektowania mody. Serdecznie Wszystkim gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy.

Przyjaciele i partnerzy naszej uczelni

Używamy plików cookies w celach statystycznych i funkcjonalnych. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich stosowanie w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Zamknij komunikat