Dodano

WSA podczas Ogólnopolskiej Nocy Muzeów

noc muzeów, wyższa szkoła artystyczna, pokaz, barok, epoka, kostium, muzeum króla jana III w wilanowie, wilanów, moda, charakteryzacja

Pokaz kostiumów Wyższej  Szkoły Artystycznej „VIVE La MODE – czyli Francuzki na polskim tronie” podczas Ogólnopolskiej  Nocy  Muzeów na dziedzińcu  w  Wilanowie.

Z przyjemnością informujemy o corocznym udziale Wyższej Szkoły Artystycznej w Warszawie w wyjątkowym święcie kultury, sztuki i nauki jakim jest Noc Muzeów.
WSA została zaproszona do udziału w Nocy Muzeów organizowanej w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie! Dziękujemy Dyrekcji Pałacu w Wilanowie za to, że po raz kolejny nam zaufała, oddając swoją przestrzeń pod naszą opiekę artystyczną.
Projekt powstał we współpracy Wyższej Szkoły Artystycznej, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie oraz programu edukacyjno-charytatywnego Debiutantki, którego twórczynią jest pani Agnieszka Dagmara Michalczyk.

Z tej okazji 20 maja 2017 roku o godzinie 21.00 zapraszamy na epokowy pokaz mody podczas którego, uczestniczki programu „Debiutantki” wcielą się w postać pięknych, wytwornych dam odzianych w klasyczne barokowe, własnoręcznie szyte kostiumy. Jako że barok uwielbiał sięgać po anielską stylistykę, w czasie Ogólnopolskiej Nocy Muzeów i barokowego pokazu mody, przylecą również anioły.

Kostiumy prezentowane podczas pokazu powstały w pracowni sztuki charakteryzacji Wyższej Szkoły Artystycznej w Warszawie, której twórcą i dyrektorem artystycznym jest pani Agata Manowska.
Autorami wyróżnionych kostiumów są studenci I i II roku WSA
Specjalność: Malarstwo w scenografii oraz Kostium i rekwizyt sceniczny.
Opieka artystyczna i koordynacja charakteryzacji: Aleksandra Plewako-Szczerbińska, Joanna Minkiewicz – wykładowcy WSA.

To niezwykłe wydarzenie poprowadzi pani Agnieszka Dagmara – Michalczyk, Prezes Fundacji im. Królowej Marii Kazimiery.

Zapraszamy wszystkich serdecznie.
To niebywała okazja pozwalająca przybyłym Gościom poczuć niesamowity czar i klimat minionych czasów.

Kostiumy będą wystawione na ekspozycji Zamku w Wilanowie. Ekspozycja udostępniona będzie do ogólnego zwiedzania.
WSTĘP WOLNY!

Więcej na: https://web.facebook.com/events/1875532852721368/

Aktualności

Używamy plików cookies w celach statystycznych i funkcjonalnych. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich stosowanie w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Zamknij komunikat