Wydarzenie

Zobacz listę wydarzeń

 • 17.01.2017 19:00

  Wystawa rysunków Rektora Roberta Manowskiego

  Miejsce: ul. Królowej Aldony 17, ,,Do widzenia do jutra''

  Serdecznie zapraszamy na cykl rysunków Rektora Wyższej Szkoły Artystycznej Roberta Manowskiego.
  Robert Manowski w sposób bardzo kameralny i niemal nieformalny zdradza kulisy pracy artysty rysownika tworzącego dla potrzeb produkcji filmowych. Rysunki choć są wyzwaniem dla wyobraźni to mają szczególny charakter praktyczny, ponieważ impulsem do ich powstania było ściśle określone zamówienie wynikające z potrzeb jednego z etapów produkcji filmowej. Sekwencje pojedynczych rysunków to raczej zapis planowanego filmowego ruchu i kompozycji kadrów przygotowanych do kilku scen o fascynującej historii o twórczym zmaganiu zapomnianego artysty. Trzydzieści niewielkich czarno-białych rysunków ukazują poszukiwania formy, kadrów, charakteru twarzy, ekspresji postaci oraz gestów bohaterów. W niecodziennej opowieści zobaczymy graficzne sceny zbudowane surową, ostra i niemal klasyczną kreską.
  Bardzo pracochłonne i wypracowane technicznie rysunki wyglądające jak przeniesione z innej epoki, czasami bywają spontaniczne, a nawet szkicowe ale zawsze są pełne ekspresji i drażniące oko.

  Artysta udowadnia, że wizja rysownika zdefiniowana jako sztuka a sprowadzona do funkcji służebnej w dziele filmowym może też egzystować jako niezależna i interesująca forma plastyczna.

  Do widzenia do ……..wtorkowego wernisażu – 17 stycznia o godzinie 19:00

  wystawa, rysunek, produkcja filmowa, robert manowski, wyższa szkoła artystyczna

  https://web.facebook.com/robert.manowski.1?fref=ts

Aktualności

Używamy plików cookies w celach statystycznych i funkcjonalnych. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich stosowanie w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Zamknij komunikat