Dodano

Rekrutacja 2020

Baner

Szanowni Państwo,


Rozpoczynamy rekrutację 2020 !


Jesteśmy pierwszą niepubliczną uczelnią artystyczną o profilu praktycznym, w której techniki malarskie połączone zostały z technikami charakteryzatorskimi, kostiumograficznymi, scenograficznymi i multimedialnymi w sposób nowoczesny i praktyczny. WSA to uczelnia
zajmująca się kompleksowym i profesjonalnym nauczaniem w dziedzinie charakteryzacji teatralno- filmowej, kostiumu i rekwizytu scenicznego, projektowania graficznego oraz sztuki nowych mediów.

WSA z sukcesami współpracuje z czołowymi instytucjami kultury oraz uczestniczy w prestiżowych wydarzeniach kulturalnych w Polsce i na świecie. Absolwenci uczelni pracują przy największych produkcjach telewizyjnych, filmowych oraz teatralnych w kraju, w Europie, a także poza UE. Studenci już od pierwszego roku studiów mają możliwość prezentacji swoich dokonań podczas najlepszych i najbardziej znanych wydarzeń artystycznych, takich jak pokazy na Zamku Królewskim w Warszawie, Operze w Dreźnie, Muzeum Narodowym w Warszawie, Pałacu w Wilanowie, biennale w Wenecji, czy spotkań branżowych jak Make up Trendy czy Comic Con.

W Wyższej Szkole Artystycznej staramy się, aby każdy nasz student rozwijał się w wielu dziedzinach. Dlatego też program “Malarstwa w scenografii” oraz “Kostiumu i rekwizytu scenicznego” ma wiele punktów stycznych. Dzięki temu nasi studenci dysponują rozbudowanym zapleczem umiejętności, który umożliwia im pełną realizację projektów artystycznych, jak również poszerza ich kompetencje zawodowe. 

Nasz program łączy teorię z praktyką. Studenci rozwijają swoje umiejętności w domenie wybranej specjalizacji, a równocześnie zdobywają ogólną wiedzę z zakresu  historii sztuki, historii teatru, historii filmu, filozofii, estetyki czy prawa autorskiego. 

Każdy student podczas edukacji w Wyższej Szkole Artystycznej udoskonala również warsztat malarki i rysunkowy. Zajęcia z rzeźby oraz scenografii rozwijają umiejętności myślenia przestrzennego oraz aranżacji przestrzeni. 

Nasi absolwenci kończą Wyższą Szkołę Artystyczną z rozbudowanym warsztatem technicznym oraz wiedzą, która umożliwia im dalszą eksplorację świata artystycznego oraz pełną realizację w zawodzie. 

Od 20 lat rozwijamy się dla Was. Podejmujemy coraz to nowe wyzwania, które chcemy z Wami realizować, ponieważ to własnie rozwój artystyczny i sukcesy naszych studentów i absolwentów są dla nas największą motywacją. 

Jeżeli chcesz odnaleźć swój talent i przemienić go w pasję zawodową – to miejsce jest właśnie dla Ciebie! Podejmij wyzwanie, wybierz kierunek, który wiąże się z Twoimi zainteresowaniami, rozwijaj swój potencjał, talent i pasję, studiuj razem z nami!

Aktualności