Dodano

Warszawa dla Wenecji

Baner Warszawa dla Wenecji

Wenecka artystyczna podróż

Nasza Wenecka przygoda zakończyła się wielkim sukcesem. Performance na Biennale, przepiękne sesje zdjęciowe to widoczne owoce całego przedsięwzięcia. Niestety, niedługo po wrześniowych wydarzeniach, piękne ulice Wenecji zostały zalane wodą. Dzięki hojności naszego patrona honorowego – Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe miasta stołecznego Warszawy – Pana Tomasza Kucharskiego, mogliśmy wydać piękny kalendarz “Warszawa dla Wenecji”. 

Homo Faber

“Wenecja przyjęła nas pięknym słońcem, które z bieli kostiumów wydobyło światło odbijające się złotem i srebrem, lazurem, kalsedonem i ochrą. Tłumy turystów i gości odwiedzających Biennale, którzy z zaciekawieniem robili zdjęcia i wyrażali uznanie nadali temu wydarzeniu rangę niezapomnianą. Motywując do tego aby każdy kolejny pokaz Wyższej Szkoły Artystycznej w pasażach, zaułkach, na scenach lub placach świata przynosił treść i głębie, powodując refleksje, zmuszał do zadumy.”


„Homo Faber”
Dokąd zmierzasz
wyłaniający się z mgły,
idący w pełnym słońcu
Ciekawy świata
Zastygły w deszczu
Smagany wiatrem
Przedawkowałeś uczucie spełnienia
Szukając drogi
Do rozumienia sensu

–  Rektor Wyższej Szkoły Artystycznej w Warszawie – dr Agnieszka Woch-Juchacz 

Warszawa dla Wenecji 

Nasz kalendarz jest podziękowaniem dla Wenecji. Ten wyjątkowy projekt mógł odbyć się tylko tam. Mamy nadzieję, że Wenecja będzie mogła znowu odetchnąć świeżym powietrzem, że wyzwoli się z nadmiaru, a Plac św. Marka ponowienie rozbłyśnie wszystkimi odcieniami bieli. 

Cały kalendarz: https://wsa.art.pl/sukces/warszawa-dla-wenecji/

Aktualności