Dodano

Logotyp – przykład

Logo WSA / Charakteryzacja

Przykład procesu projektowania logotypu. System identyfikacji wizualnej – profesjonalne kreowanie wizerunku marek.

Inspiracje i elementy graficzne jakie mogą być pomocne w projektowaniu logotypu i identyfikacji wizualnej firmy czerpiemy z własnego doświadczania, wiedzy o temacie zlecenia, branży i dzięki wywiadowi z zamawiającym.

Zdarza się, że zamawiający ma precyzyjnie określoną strategię firmy, filozofie przekazu i idee komunikacji, wtedy musimy wzmożony ważność i przetłumaczyć słowa na język syntetycznego znaku graficznego. Jak mamy koncepcje i idee to jest już bardzo dobrze. Możemy zastanawiać się jak przetłumaczyć określenia np.:, że firma jest dostępna i otwarta jak księga….firma aspiruje do miana lidera, pracują w niej profesjonaliści – same „orły” itp.

Orzeł to w naszej kulturze ważność to niekwestionowany król ptaków, każdy chce mieć go z logo. Jest naszym godłem, pojawia się na stemplach państwowych i ważnych dokumentach. Rodzi się pytanie? Czy szukać inspiracji wśród monet, medali, pieczęci państwowych?

Orzeł jest godłem wielu mocarstw. Orzeł podobnie jak niektórzy prawnicy – gatunek drapieżny, król, jednak jeśli jest to konieczne, zjada również padlinę 🙂 Oczywiście nie dotyczy to naszego orła.

Przy budowaniu naszego znaku ważne są, pomocne słowa: dostojność, elegancja, skuteczności, profesjonalizmu, doświadczenie, wiedza – grube księgi, luksusu i elegancja, pióro, akta, kodeks itp.

Inne elementy identyfikacji graficznej można oglądać na stronie

WSA©Robert Manowski

Marek Kujawa i Partnerzy – Zapraszamy!

Aktualności