Dodano

Wernisaż GAJA zielona Ziemia w Arkadach Kubickiego

Logo WSA / Charakteryzacja

16 maja 2012 roku w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie odbył się wernisaż prac młodych artystów, finalistów konkursu artystycznego „GAJA zielona Ziemia”. Podczas wernisażu zaprezentowano około 40 najlepszych prac młodych twórców w czterech kategoriach: plakat, praca charakteryzatorska, zdjęcie i film, obrazujących jak młodzi artyści widzą kwestie zmian klimatu na Ziemi. Dodatkową atrakcją była prezentacja wybranych prac charakteryzatorskich na żywo. Przechadzające się po Arkadach Kubickiego modelki w autorskich strojach studentów Wyższej Szkoły Artystycznej zrobiły niemałe wrażenie na przybyłych gościach. Ponadto cały wieczór uświetnił recital poezji Marleny Zynger. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za cudowne artystyczne doznania!

Konkurs, zorganizowany przez Wyższą Szkołę Artystyczną w Warszawie, był skierowany do młodych twórców w wieku od 16 do 24 roku życia z całej Polski. Tematem konkursu były zmiany klimatu i możliwości ich redukcji przez człowieka widziany oczami artystów. Dzięki udziałowi w konkursie młodzi ludzie mieli możliwość zapoznania się z zagadnieniami zmian klimatycznych, a następnie stworzenia dzieła prezentującego ich wizję tego problemu przy użyciu artystycznych form wyrazu, takich jak: plakat, praca charakteryzatorska, film, i zdjęcie. Każdej pracy towarzyszył opis prezentujący motywację, pomysł uczestnika konkursu w kontekście zmian klimatycznych i możliwości ich redukcji poprzez działalność człowieka.

Rektor Wyższej Szkoły Artystycznej  przekazuje podziękowania oraz wyrazy uznania za zaangażowanie i wysiłek artystyczny dla wszystkich uczestników wernisażu wystawy pt: ,,GAJA zielona Ziemia”, który odbył się w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie. Wydarzenie artystyczne miało miejsce dzięki współpracy uczelni z Działem Oświatowym Zamku Królewskiego. Szczególne podziękowania za zaangażowaniu dla Pani Iwony Maciszewskiej i Pana Michała Sobieraja z Działu Oświatowego Zamku Królewskiego w Warszawie.

GAJA zielona Ziemia Wystawa – Aktivist

Wystawa prac nagrodzonych kulturaonline.pl

Edukator.pl – portal edukacyjny

Gaja Zielona Ziemia – Sukces Pisany Szminką

Spotkanie z Gają Spotkania z Pawłem Althamerem.

Aktualności