Dodano

CZERŃ i BIEL

Logo WSA / Charakteryzacja

tekst: M.B.

Zapraszamy do Studio Tęcza na wernisaż prac młodych Artystów, studentów 3 roku warszawskiej Wyższej Szkoły Artystycznej. Podczas wernisażu wystawione będą najciekawsze prace semestralne z cyklu “CZERŃ i BIEL” łączące w sobie elementy charakteryzacji, scenografii a także kostiumu i rekwizytu scenicznego. Zadaniem młodych twórców było zmierzenie się z niezwykle inspirującym i frapującym tematem, jakim jest “CZERŃ i BIEL”. W swoim pozornie ograniczonym zakresie interpretacji artyści odnaleźli intensywny i bardzo wyraźny przekaz dla odbiorcy. Ciało modela zostało potraktowane jak materia malarska, która idealnie spaja się ze scenografią i kostiumem tworząc jednorodny obraz plastyczny. Czasem postać gra główną rolę, czasem znika w całości kompozycji igrając z widzem i pozornie oszukując jego percepcją wzrokową. Prace powstały głównie w oparciu o techniki charakteryzatorskie, a dopełnione zostały autorskimi projektami scenograficznymi i przestrzennymi.

Prezentowane na wernisażu prace udowadniają, iż w sztuce charakteryzacji narodził się nowy nurt łączący w sobie różnorodne dziedziny artystyczne. Młodzi bardzo odważnie i swobodnie poruszają się w materii plastycznej, odnajdując indywidualny i niepowtarzalny charakter swojej twórczości. Dodatkowo podczas wernisażu odbędzie się prezentacja na żywo autorskiej instalacji z pogranicza działań multimedialnych, rzeźby i video-art projektu Anny Korzeb. Artystka zaprezentuje swoją pracę dyplomową powstałą pod opieką Profesora Andrzeja Macieja Łubowskiego w pracowni malarstwa w scenografii i charakteryzacji (wykładowców Wyższej Szkoły Artystycznej- Joanny Minkiewicz i Agaty Manowskiej).

Prace zaprezentują: Magdalena Michalik, Mateusz Bidziński, Iga Orłowska, Katarzyna Teresa Sporn, Agnieszka Makoś, Joanna Młynarczyk, Aleksandra Wichowska, Łukasz Lipiński, Katarzyna Burszewska, Marta Julia Lis, Monika Braksal, Anna Korzeb – Instalacja Multimedialna

Otwarcie wystawy: 21.12. 2012 (w piątek) o godzinie 19.00 w Studio Tęcza 1,3 (ul. Rydygiera 8, 01-793 Warszawa

Instalacja Multimedialna na żywo: o godzinie 19.40

Przygotowania studentów do wystawy

WSTĘP WOLNY!

kurator wystawy WSA: Agata Manowska, opieka artystyczna Studio Tęcza: Justyna Debich Radek Płoszajski

Studio Tęcza

Anna Korzeb przedstawiła autorską instalacje z pogranicza działań multimedialnych, rzeźby i wideo-art.

[vimeo 39616030#at=0]

Studio Tęcza

Aktualności